Конфликти на детски площадки

  • 4 254
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 199
Следя темата с голям интерес. Имах късмета на две от близките ни площадки да се запозная с много хубави хора с деца около възрастта на моето. Ходим там преди обед или в ранния следобед преди по-големите деца да свършат детска градина. Харесва ми това, че всичко, което носим е общо - всеки играе с играчките на другите, учат се да споделят и да изчакват. Когато обаче дойдат по-големи деца картинката се променя и просто си тръгваме..

# 76
  • Мнения: 1 167
Учи площадката. Както на някои откровени дивотии, така и на полезни неща като това как да контактуваш, как не е задължително всичко да е справедливо и т.н.
На мен не ми е приятно място, но не всеки път мога да го обясня на детето си. За по-големите може би има достатъчно други развлечения, но докъм 4 г. още не можеш да запишеш детето на спорт и каквото и да правиш, все в един момент се оказва, че в близост има площадка, на която иска да отиде.
Мисля, че бях разказвала веднъж, как още докато беше на 2-3 г. едно по-голямо дете за нула време го научи да хвърля камъни по бездомните котки. Видях се в чудо. На децата да обяснявам ли, котките ли да спасявам от лапешки набези.

# 77
  • Мнения: 216
Социалните контакти идеално се разрешават с няколко приятелки с деца на същата възраст и със същия подход на възпитание.

Ами ако нямаш такива приятелки и познати с деца на твоята възраст? Чувствам се задължена да ходя  по въпросните площадки заради детето, за да се “социализира”…  на 1 годинка е и от това, че е по цял ден с мен, баба му или татко му, на рождения му ден в детски център всички деца си играха сами(по-големи) само той беше на врата ми постоянно. Почивствах се като егоист, че не го изкарвам и че заради мен щял да стане интроверт, асоциален и тн…

# 78
  • Мнения: 7 437
Социализацията е неизбежна със започването на ясла или детска градина. Социализацията има много други измерения. Както съм пропуснала детската площадка с дъщеря ми, така тя стана една успешна социална и професионална дама.

# 79
  • София
  • Мнения: 13 613
ФрауДана ме изпревари, но това е и моето мнение.
Всяко дете неизбежно се социализира в ясла, градина, училище, в училищния автобус, в посещавания спорт или на извънкласните уроци, на зелените и бели училища и т.н. След една възраст дори прекалено идва при по-общителните деца.
На 1-2 г. и да го социализираш, то няма нито да разбере, нито да запомни. На малка възраст децата тепърва се учат на поведение в обществото и на комуникация. Общуването със семейство, роднини, приятели, в градския транспорт, в магазина, с домашните любимци, на посещавания спорт, в самолета, в зоопарка и т.н. също ги социализира. Пък за люлки и пързалки винаги има къде да се позабавлява, преминавайки.
Нима възрастните ходят задължително да се социализират на пейката пред входа или в кварталната кръчма, понеже е наблизо и често се засичат едни и същи хора!?

# 80
  • София
  • Мнения: 13 613
Всеки е свободен да преценява кое е най-доброто за децата му.

# 81
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 412
Най-много с някой вирус да се обзаведе дете на една година година на площадката.

В градините и училищата спят ли, че се налага допълнителна социализация? На площадката се играе, който има желание - защо не, ама дотам.

# 82
  • Мнения: 1 167
Вирусите по-скоро се лепват в яслите и градините. Навън, на открито вероятността не е толкова голяма. Не става въпрос детето да се учи на социализация на площадката, а че си търси своето -себеподобни, с които да играе. Много често в яслата точно спят и ядат. След нея на моето дете му се играеше много, за да мога със спокойна съвест директно да го прибера вкъщи. В градината вече е по-различно.

# 83
  • Мнения: 11 989
Не зная, късмет ли имах, но около нас са три детски площадки, на 5-6 минути пешеходно разстояние. Като прибавим и площадката до детската градина, както и импровизирана , от точно три люлки пред блока, място винаги е имало. Ако има навалица, никога не съм "подрежда ла" детето да чака ред пред люлка, но винаги то носеше топка или играчка за пясъчника. На люлки те-в момент, в който не напират желаещи.

Винаги съм мразила тълпи, навалица, опашки. Никога не бих се бутала, напр.  на някакъв безплатен концерт, шоу. Детето също, предпочита да не е някъде, вместо да се бута, за да е напред.

За две-три годишно дете няма особени възможности за допълнителни занимания, но моето обичаше освен площадките, просто да се разхождаме в някой парк. И да си намира "съкровища", най-често пръчки.

За играчките-носеха такива, които и да загуби, няма да страда за тях.
Иначе и сега като минем през площадка въздиша"ох, детството ми!", обичаше площадките. Но някак, успя да ги ползва в спокоен момент, извън стълпотворенията.

Общи условия

Активация на акаунт